CímlapSintérSTOP BlogIllatos úti Blog - Igy kezdődött Bemutatkozás"Mégis" • Cenzúra nélkül: I. - II. • Púder: I. - II.Állatvédelmi Törvény • Jog és gyakorlat: I. - II.Állatvédő segítő - Állatvédő módszerekKislexikonIránytű

Kapcsolat: Gazdikereső, állatvédő segélytelefon, tanácsadás, információ: +36-30-183-5200 -
E-mail: zsuzsa.j.pasztor@gmail.com - Facebook: www.facebook.com/allatvedosegito

Honlapunk feltöltés alatt áll! - Kérjük segíts, hogy segíthessünk!

2011. május 19., csütörtök

Véget ért a sintérek kora? Csak nem? Akkor mégis létezett (létezik)?

Egy újabb ostoba, szenzációhajhász cím az MTV-től...

Hát nem kedves Szerkesztők, a sintérek még itt vannak közöttünk, sőt az önkormányzatok több, mint 90%-a őket finanszírozza, pedig ők csak a bajbajutó állatok számát szaporítják!
És addig nem is fog véget érni a sintérvilág Magyarországon, amíg pl. a sintéreket Budapest sintértelepén képezik "ebrendésszé"!
Ezután legfeljebb többen fogják magukat "ebrendésznek" nevezni... De hiszen eddig is névleg "gyepmesterek", "ebrendészek", sőt "állatmentők" voltak, épp csak az igazságot nem szívesen árulták el magukról!
Most pedig a "ha valamit nem tudsz megakadályozni, akkor próbálj az élére állni" elv alapján "ebrendész" képzést szerveztek...

A magyarországi sintérvilág felszámolása akkor kezdődik el igazán, amikor az önkormányzatok többsége végre felismeri, hogy a sintérek (nevezzük őket bárhogyan) finanszírozása csak kidobott pénz, hiszen ők nem a felelős állattartás terjesztéséért és a bajbajutó állatok számának csökkentéséért tevékenykednek! Tehát a sintérvilág akkor szűnik majd csak meg Magyarországon, ha az önkormányzatok végre állatvédőket, állatmenhelyeket támogatnak, finanszíroznak a sintérek helyett!

2011. 05. 19.

Pásztor Zsuzsa
www.sinterstop.hu


Véget ért a sintérek kora - beindult az ebrendészképzés

Megalakult az ebrendészet Magyarországon, és több helyen már elindították a képzésüket is.

Becslések szerint hazánkban másfél millió kóbor kutya él, a gyepmesteri telepre került állatok felére pedig altatás vár. Bár egyre nagyobb hazánkban az örökbefogadási kedv, a megelőzésben, és a szakszerű befogásban még van mit tanulnunk. A sintérek kora mindenesetre véget ért, megalakult ugyanis az ebrendészet, és több helyen már elindították a képzésüket is – derül ki az MR1-Kossuth Rádió összeállításából.

A tanfolyam körülbelül százezer forintba kerül, a megszerzett képesítéssel vezethető gyepmesteri telep, állatmenhely, de az ebrendészek akár önkormányzatoknak is dolgozhatnak - magyarázta a Hajnal-tájban Farkas Tamás, a Pécs-somogyi Misina Állatmenhely menhely vezetője. A közelmúltban egyébként a menhely egyik munkatársa már el is végezte tanfolyamot, és a műsorban azt mondta, hogy hasznos ismeretekhez jutott a fővárosi, Illatos úti telepen. Farkas Tamás szerint ugyanakkor segítség lenne, ha a képzés meglehetősen borsos árából legalább valamennyit átvállalna az állam, mert a menhelyeknek erre nemigen van pénzük.

2011. május 19.

www.hirado.hu


Beindult az ebrendészképzés

A sintérek kora véget ért, jönnek az ebrendészek, akik a települések munkáját akár vállalkozóként is segíthetik.

Kevesebb kutya kóborolhat az utcán, megindult az ebrendészek képzése, akik a település munkáját, akár vállalkozóként is segíthetik.

Becslések szerint hazánkban másfél millió kóbor kutya él, a gyepmesteri telepre került állatok felére pedig altatás vár. És bár egyre nagyobb hazánkban az örökbefogadási kedv, a megelőzésben, és a szakszerű befogásban még van mit tanulnunk. A sintérek kora mindenesetre véget ért, megalakult ugyanis az ebrendészet, és több helyen már elindították a képzésüket is.

A tanfolyam körülbelül százezer forintba kerül, az itt megszerzett képesítéssel vezethető gyepmesteri telep, állatmenhely, de az ebrendészek akár önkormányzatoknak is dolgozhatnak - magyarázta a Hajnal-tájban Farkas Tamás, a Pécs-somogyi Misina Állatmenhely menhely vezetője.

A közelmúltban egyébként a menhely egyik munkatársa már el is végezte tanfolyamot, és a műsorban azt mondta. hasznos ismeretekhez jutott a fővárosi, Illatos úti telepen. Farkas Tamás szerint ugyanakkor segítség lenne, ha a képzés meglehetősen borsos árából legalább valamennyit átvállalna az állam, mert a menhelyeknek erre nemigen van pénzük.

2011. 05. 19.

Hallgassa meg a Hajnal-táj összeállítását:
MR1-Kossuth Rádió - Hajnal-táj

Nincsenek megjegyzések: