Hát normálisak ezek??? :-(
1.) Ha valamelyik szervezettel bajuk van, akkor konkrétan nevezzék meg, és ne általánosságban beszéljenek "állatvédő szervezetek"-ről!
2.) Ne keltsék megalapozatlan rágalmakkal rossz hírüket az állatvédőknek, akiknek sajnos van így is éppen elég gondjuk, bajuk!
3.) Olyanok nyilatkozzanak az állatvédelemmel kapcsolatban, akik nem keverik össze az állatvédők által működtetett állatmenhelyeket, a sintérek által működtetett "gyepmesteri" telepekkel!
4.) Olyanok nyilatkozzanak állatok külföldre örökbeadásáról, akik tisztában vannak az ilyen örökbeadások költségeivel!
5.) Olyanok nyilatkozzanak egyáltalán az örökbeadásokról, akik tisztában vannak a Magyarországon gazdára váró állatok számával és az örökbeadások nehézségeivel!
6.) Budapest sintértelepének vezetője meg aztán végképp ne nyilatkozzon az állatvédők örökbeadásairól, hiszen lassan tíz éve, amióta ismerem, neki még nem sikerült a saját házatáján söpörnie!
( Pásztor Zsuzsa )
Az elképesztő videó és a kísérő szöveg: >>>
Egy tapasztalt, lelkiismeres állatvédő szervezet véleménye a videó kapcsán:
"Mindenkire rábízzuk, hogy mi a véleménye...
...hát eddig is nehéz volt... de talán lesznek akik majd jobban tudják ezt a helyzetet kezelni és költségek nélkül...
ennyi az én véleményem.
...persze van ilyen is, mint a riportban, de akkor nevezzük meg kire is gondolunk és nem kellene általánosságban beszélni!
Nem egészen értem a riportot. A gyepmesteri telepek nem menhelyek! Idő és telephely hiányában, ahogy a riportban is halható... mivel Magyarországon nincs elég és megfelelő örökbefogadó, így ezek híján szintén marad külföld! Ott is emberek laknak! Egy állat gazdásítása költségekkel jár... de részletesebben nézzük is meg akkor!!! Egy altatásra váró állat gazdáig jutásához az alábbi költségek merülnek vagy merülhetnek fel!!!:
1. veszettség elleni oltás (enélkül ki sem hozhatóak a gyepmesteri telepről)
2. chipezés (enélkül ki sem hozhatóak a gyepmesteri telepről)
3. az örökbefogadó gyakran kér kombinált oltást, kölykök esetében parvo oltást
4. külföldre utazáshoz kötelező állatútlevél kiállítása
5. telephely, illetve ideiglenes befogadók híján gyakran szükséges panzióba vinni a kutyát
6. sokszor kérik az állat ivartalanítását
7. egyéb bolhaírtás, infúzió, antibiotikum, esetleges élelmezési költség...stb. (állatonként változó, állapottól függően)
8. eljutása a gazdához ami esetenként több száz, több ezer kilométer összesen oda-vissza
9. esetenként életmentő műtétre vagy egyéb operációra is szükség van
....és akkor számoljunk is, bár az árak orvosonként és városonként is változóak, így átlagoljunk:
1 db oltás: 2.900
+1 db oltás: 2.900
chip: 3.500
útlevél: 4.500
szállítási költség: 20-28.000
ivartalanítás nőstény: 12.000
____________________________________
50.800 Ft / 280 = 181 €
...egyéb költséget nem is részletezek...
tehát... kérdem én, mit jelent jelen esetben az eladás ??? a fent felsorolt szolgáltatások ezek szerint ingyen lennének ??? vagy mégis miből finanszírozhatók??
másrészt... ha ez nem így működik, akkor sajnos valljuk be, Magyarországon nagyon sok állat altatásra kerül majd... szóval lehet szörnyülködni, de a lényeget senki nem látja???
PREVENCIÓVAL KELLENE FOGLALKOZNI, HOGY NE LEGYENEK ILYEN SZAPORULATOK ÉS NE LEGYENEK DUGIG A GYEPMESTERI TELEPEK ÉS MENHELYEK!!!!"
( PCAS )
"Az emberek játszanak a szavakkal. Úgy éppen, mint a gyermekek a játékkockákkal. Csakhogy a szavak veszedelmesebbek, mint a játékkockák. Nem lehet összeszedni őket, és elrakni a ládába, ha rosszul sikerült a játék. A szavak örökre ott maradnak, ahová az első pillanatok hangulatában helyeztük őket. Láthatatlanok és megfoghatatlanok, és ezért nem lehet kijavítani a hibát, amit elkövettünk velök. Az emberek hihetetlenül könnyelműen játszanak a szavakkal."
Wass Albert